Faringo Hot Drink, 500 mg/200 mg/4 mg, 8 plicuri, Terapia

Compozitie:
– Un plic conţine paracetamol 500 mg, acid ascorbic 200 mg, maleat de clorfeniramină 4 mg.
– Excipient cu efect cunoscut: zahăr 11,926 g per plic.

Prezentare:
8 plicuri

Atentionare:
Citiţi cu atenţie şi în întregime prospectul înainte de a începe să utilizaţi acest medicament deoarece conţine informaţii importante pentru dumneavoastră.

Faringo Hot Drink 500 mg/200 mg/4 mg 8 plicuri Terapia(paracetamol, acid ascorbic, maleat de clorfeniramina) face parte din grupa medicament:antihistaminiceanalgezice antipiretice , contine substanța activă:paracetamolclorfeniramin , contine ingrediente active:vitamina c (acid ascorbic) si poate fi utilizat in baza recomandarii medicului in afecțiuni medicale cum ar fi:sinuzitagripapneumoniaracealaherpangina si are indicații in:durere.
Informatii utile despre Faringo Hot Drink, 500 mg/200 mg/4 mg, 8 plicuri, Terapia gasiti in articolele: Sistemul imunitarVirusurileRaceala versus Gripa: Diferentele dintre gripa si raceala.

Vitamine si suplimente - Promotii

Grăbiți-vă și obțineți reduceri la categoria Vitamine si suplimente de până la 10%.

Aprilie10

Pretul afisat este cu TVA si este valabil doar pentru comenzile online pe www.epharma.ro. In farmacii pretul poate varia.

lei17.00

1 în stoc

1 în stoc

12 Oameni care urmăresc acest produs acum!
  • Ridicați din unul din punctele de lucru din Arges.
Pentru a ridica azi

Gratuit

  • Sameday Curier
Curierul Sameday va livra la adresa specificată

1-2 zile

19RON

  • Timp livrare
Comenzile se vor procesa in termen de 1-2 zile lucratoare din momentul plasarii comenzii. Comenzile vor fi expediate din depozitul farmaciei online, situat in strada aleea Dimitrie Cantemir 4, etaj parter, oras Pitesti,judetul Arges.
  • Garantie conform producatorului
  • Retur gratuit in 30 de zile la anumite produse

Mai multe detalii

Metode de plata:

Descriere

Faringo Hot Drink, 500 mg/200 mg/4 mg, 8 plicuri, Terapia

Indicatii:
Faringo Hot Drink este un remediu folosit pentru ameliorarea simptomatică, pe termen scurt a gripei, stărilor febrile, frisoanelor şi răcelilor comune, inclusiv a cefaleei, durerilor în gât, disconfortului şi durerilor, congestiei nazale, sinuzitei precum şi a durerii şi catarului nazal acut, asociate acesteia.

Contraindicații:
Hipersensibilitate la paracetamol, fenacetină sau alte antiinflamatoare (risc crescut de reacţii alergice).
Hipersensibilitate la clorfeniramină sau alte antihistaminice, hipersensibilitate la oricare dintre excipienţii enumeraţi in prospect.

Precautii:
Înainte să utilizaţi Faringo Hot Drink, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului.

Sarcina, alăptarea și fertilitatea:
În absenţa studiilor la animal şi la om, riscul nu este cunoscut. În consecinţă, ca o măsură de precauţie, acest medicament nu trebuie administrat în timpul sarcinii sau alăptării.

Conducerea vehiculelor şi folosirea utilajelor:
Datorită reacţiilor adverse pe care le determină (de exemplu somnolenţă, sedare, confuzie, ameţeli, tulburări de acomodare etc.), medicamentul poate influenţa capacitatea de a conduce vehicule şi de a folosi utilaje.

Mod de administrare:
Utilizaţi întotdeauna acest medicament exact aşa cum v-a spus medicul sau farmacistul. Discutaţi cu medicul dumneavoastră sau cu farmacistul dacă nu sunteţi sigur.

Adulţi şi adolescenţi cu vârsta peste 15 ani:
– 1 plic Faringo Hot Drink de 2-3 ori pe zi. Intervalul între administrări trebuie să fie de cel puţin 4 ore. Dacă suferiţi de afectare gravă a rinichilor, intervalul între administrări trebuie să fie de cel puţin 8 ore.

Conţinutul unui plic de Faringo Hot Drink se dizolvă într-o cană cu apă fierbinte (aproximativ 200 ml). Se obţine o băutură cu aromă de lămâie care se bea fierbinte. Nu dizolvaţi şi nu administraţi mai mult de un plic o dată. Pentru tratamentul stărilor gripale, este preferabilă administrarea acestui medicament cu apă fierbinte, seara, din momentul apariţiei primelor simptome.

Dacă aveţi orice întrebări suplimentare cu privire la acest medicament, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului.

Recenziile clienților

0 reviews
0
0
0
0
0

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care adaugi o recenzie la „Faringo Hot Drink, 500 mg/200 mg/4 mg, 8 plicuri, Terapia”

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

1 2 3 4 5
1 2 3 4 5
1 2 3 4 5