Voltaren ActiPro, 11,6 mg/g-gel, 50 g, Haleon

Diclofenac dietilamină

Vitamine si suplimente - Promotii

Grăbiți-vă și obțineți reduceri la categoria Vitamine si suplimente.

Aprilie10

Pretul afisat este cu TVA si este valabil doar pentru comenzile online pe www.epharma.ro. In farmacii pretul poate varia.

27,30 lei

10 în stoc

10 în stoc

16 persoane se uită acum la acest produs!
  • Ridicați din unul din punctele de lucru din Arges.
Pentru a ridica azi

Gratuit

  • Sameday Curier
Curierul Sameday va livra la adresa specificată

1-2 zile

19RON

  • Timp livrare
Comenzile se vor procesa in termen de 1-2 zile lucratoare din momentul plasarii comenzii. Comenzile vor fi expediate din depozitul farmaciei online, situat in strada aleea Dimitrie Cantemir 4, etaj parter, oras Pitesti,judetul Arges.
  • Garantie conform producatorului
  • Retur gratuit in 30 de zile la anumite produse

Mai multe detalii

Metode de plata:

Descriere

Voltaren ActiPro, 11,6 mg/g-gel, 50 g, Haleon

Indicatii:Voltaren ActiPro conţine substanţa activă diclofenac care face parte din grupul de medicamente denumite antiinflamatoare nesteroidiene (AINS). Este special creat pentru a fi absorbit în piele prin masaj.
Voltaren ActiPro este utilizat pentru a calma durerea şi a reduce inflamaţia şi edemul în cazul unor afecţiuni dureroase care afectează încheieturile şi muşchii. Poate fi utilizat la tratarea următoarelor afecţiuni:
Adulţi şi adolescenţi cu vârsta de 14 ani şi peste:
• Traumatisme ale articulaţiilor şi muşchilor (de exemplu entorse, luxaţii, echimoze, dureri de spate, traumatisme din sport).
• Tendinita (de exemplu epicondilita laterală).
Numai adulţi (cu vârsta de 18 ani şi peste):
• Artrita uşoară a genunchilor sau degetelor.

Contraindicatii:Nu utilizaţi Voltaren ActiPro:
• Dacă sunteţi alergic la administrarea de diclofenac sau a altor medicamente antiinflamatoare nesteroidiene utilizate pentru tratamentul durerilor, febrei sau inflamaţiilor, cum ar fi ibuprofen sau aspirină (acid acetilsalicilic) sau la oricare dintre celelalte componente ale acestui medicament.

Precautii:Inainte sa utilizaţi Voltaren ActiPro, adresaţi-va medicului dumneavoastra, farmacistului sau asistentului medical.

Sarcina, alaptarea şi fertilitatea:
Dacă sunteţi însărcinată sau alăptaţi, credeţi că aţi putea fi gravidă sau intenţionaţi să rămâneţi gravidă, adresaţi-vă medicului sau farmacistului pentru recomandări înainte de a utiliza acest medicament.
Nu utilizați Voltaren ActiPro dacă vă aflați în ultimele 3 luni de sarcină. Nu trebuie să utilizați Voltaren ActiPro în timpul primelor 6 luni de sarcină decât dacă este absolut necesar și recomandat de medicul dumneavoastră. În cazul în care aveți nevoie de tratament în această perioadă, trebuie să utilizați cea mai mică doză cel mai scurt timp posibil.ActiProActiPro
Formele orale (de exemplu, comprimatele) de diclofenac pot provoca reacții adverse la făt. Nu se cunoaște dacă același risc există atunci când Voltaren ActiPro este utilizat pe piele.

În timpul alăptării Voltaren ActiPro trebuie utilizat numai la recomandarea medicului, întrucât diclofenacul trece în cantităţi mici în laptele matern. Totuşi, Voltaren ActiPro nu trebuie aplicat pe sâni de către mamele care alăptează, nici altundeva pe suprafeţe mari de piele sau pentru o perioadă mai mare de timp

Conducerea vehiculelor şi folosirea utilajelor:
Voltaren ActiPro nu influenţează capacitatea de a conduce vehicule şi de a folosi utilaje.

Mod de administrare:Utilizaţi întotdeauna acest medicament exact aşa cum este descris în acest prospect sau aşa cum v-a spus medicul dumneavoastră sau farmacistul. Discutaţi cu medicul sau cu farmacistul dacă nu sunteţi sigur.

Pentru adulţi şi adolescenţi cu vârsta peste 14 ani:
Aplicaţi Voltaren ActiPro de 3 sau 4 ori pe zi, pe suprafaţa dureroasă.

Daca aveţi orice intrebari suplimentare cu privire la acestmedicament, adresaţi-va medicului dumneavoastra sau farmacistului.

Compozitie:– Substanţa activă este diclofenac dietilamina. Un gram de gel conţine diclofenac dietilamină 11,6mg, corespunzător la diclofenac sodic 10 mg. Acest medicament conţine 50 mg propilenglicol şi 1 mg benzoat de benzil per fiecare gram de gel.
– Celelalte componente sunt: carbomeri, macrogol cetostearil eter, caprilocaprat de cocoil, dietilamină, alcool izopropilic, parafină lichidă, parfum cremă 45 (conţinând benzoat de benzil), propilenglicol, apă purificată.

Atentionare:
Citiţi cu atenţie şi în întregime prospectul înainte de a începe să utilizaţi acest medicament deoarece conţine informaţii importante pentru dumneavoastră.

Prezentare:50 g

Informatii utile despre Voltaren ActiPro, 11,6 mg/g-gel, 50 g, Haleon gasiti in articolele: ArtritaTendinitaSpondiloza cervicalaReumatismulPoliartrita reumatoidaHernia de discBursitaCoxartrozaArtroza (Osteoartrita)TorticolisFracturilePodiatriaVoltaren ActiPro 11 6 mg/g-gel 50 g Haleon (Diclofenac dietilamină) face parte din grupa medicament:antiinflamatoare nesteroidiene (ains), contine substanța activă:diclofenacsi are indicații in:entorsedurereintindere muscularaluxatii (dislocarea articulatiei).

Recenziile clienților

0 reviews
0
0
0
0
0

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care scrii o recenzie pentru „Voltaren ActiPro, 11,6 mg/g-gel, 50 g, Haleon”

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

1 2 3 4 5
1 2 3 4 5
1 2 3 4 5